Slide NOWY 1 (desktop)
O oddechach i szeptach świata
Slide NOWY 1 (mobile)
O oddechach i szeptach świata
Slide NOWY 2 (desktop)
O misjach inaczej
Slide NOWY 2 (mobile)
O misjach inaczej
Slide NOWY 3 (desktop)
Świat według werbistów
Slide NOWY 3 (mobile)
Świat według werbistów

Marian Żelazek

Przepraszamy, ta część witryny jest jeszcze w budowie.

Nazwa oficjalna
Zgromadzenie Słowa Bożego (Societas Verbi Divini - SVD)

Nazwa potoczna
werbiści

Kim jesteśmy?
Jesteśmy międzynarodowym zgromadzeniem misyjnym kapłanów i braci zakonnych. Naszym głównym charyzmatem jest praca misyjna. Nasi kapłani i bracia, pochcodzący z kilkudziesięciu narodowości, pracują w prawie 80 krajach i terytoriach zamorskich na wszystkich kontynentach.

Gdzie pracujemy?
Pracujemy we wspólnotach już uformowanych, ale także tam, gdzie Ewangelia Chrystusa dotarła niedawno. Nierzadko jesteśmy pierwszymi jej zwiastunami. Prowadzimy parafie, uniwersytety i szkoły (wyższe, średnie i podstawowe). W pracy duszpasterskiej współpracujemy z lokalnym laikatem, organizujemy kursy dla katechistów i animatorów świeckich. Nasze szkoły mają świeckich nauczycieli, stowarzyszenia i komitety; nasze prokury misyjne i instytuty mają swoich dobrodziejów. Pracujemy wśród emigrantów i uchodźców, angażujemy się w działalność mass-mediów (programy radiowe i telewizyjne, studia telewizyjne, studia nagrań, wydawnictwa prasowe i książkowe itp.).

Więcej informacji na temat zgromadzenia znaleźć można na stronie www.werbisci.pl.

 

Równoleżnik M - NEWSLETTER

Regulamin usługi


1. Za pomocą naszego newslettera będziemy Cię od czasu do czasu informować o nowych i ciekawych tekstach w naszym serwisie.

2. Proces subskrypcji newslettera przebiega w kilku krokach:

- w module subskrypcji należy podać swoje imię lub nick oraz adres email, na który chcesz otrzymywać newsletter
- na podany adres wysłany zostaje link aktywacyjny
- aby dokończyć proces subskrypcji należy kliknąć otrzymany link; od tej chwili znajdujesz się na liście subskrynentów

3. Jeśli otrzymałeś/łaś link aktywacyjny, ale rozmyśliłeś/łaś się lub nie zapisywałeś/łaś się na listę subskrypcyjną, możesz bezpiecznie zignorować otrzymany link aktywacyjny. W przypadku braku aktywacji dane użytkownika zostaną usunięte przez Administratowa z bazy danych serwisu po upływie 48 godzin.

4. W każdej chwili przysługuje Ci prawo do usunięcia Twoich danych z listy subskrypcyjnej i zaprzestania otrzymywania newslettera. Można to uczynić na 3 sposoby:

- klikając link "WYPISZ SIĘ Z LISTY SUBSKRYPCYJNEJ" znajdujący się pod każdym otrzymanym od nas newsletterem
- w polach formularza subskrypcji wpisując swoje imię/nick i adres email i wybierając opcję "REZYGNUJĘ"
- wysyłając odpowiednią dyspozycję do Administratora serwisu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W każdym przypadku dane użytkownika zostaną usunięte z bazy danych serwisu w ciągu maksymalnie 24 godzin.

5. Dane subskrynentów newslettera i użytkowników serwisu nie są w żaden sposób przetwarzane ani udostępniane podmiotom trzecim. Służą tylko i wyłącznie przesyłaniu informacji związanych z działalnością serwisu.

Polityka prywatności w serwisie


Równoleżniki
 obejmują całą kulę ziemską. Przebiegają przez wszystkie strefy geograficzne na wszystkich kontynentach. Nie mają początku, ani końca. Są tylko umownymi liniami, a jednak mają ogromne znaczenie w opisywaniu miejsc i definiowaniu przestrzeni.

Werbiści jak równoleżniki przecinają świat swoją obecnością - czasem dyskretnie i niewidocznie, innym razem konkretnie i namacalnie. Definiują świat swoją obecnością i pracą, charakteryzują przestrzeń i miejsca, przemieniają zdarzenia i ludzi, nadają im kształty i znaczenia. Pracują w najdalszych zakątkach świata, od wschodu do zachodu. Pochodzą zewsząd, z północy i południa.

Równoleżnik M jest właśnie o tym - o werbistowskim doświadczeniu świata i ludzi, o naszym misjonarskim spojrzeniu na wydarzenia życia; o oddechach i szeptach świata, które przenikają naszą duchowość i czynią nas świadkami Słowa; o spotkaniach z ludźmi, którzy uczą nas patrzeć na życie z innej perspektyw; o doświadczeniach innych kultur, które pozwalają spojrzeć głębiej na nasze korzenie; o szukaniu sensów i znaczeń w zwyczajnych wydarzeniach życia.

Jako misjonarze Słowa Bożego staramy się być każdego dnia bliżej świata, bliżej człowieka, bliżej Boga! 


Goroka Show 2015, Papua Nowa Gwinea (fot. Walenty Gryk SVD)


  Poznaj naszych autorów

 

Więcej artykułów…

Zawsze otwarci na znaki czasu staramy się kroczyć nowymi drogami,
jeżeli zapowiadają one większą skuteczność w wypełnianiu misyjnego nakazu.

KONSTYTUCJE SVD